UNI - Une ajal olulised kehafunktsioonid taastuvad, inimene puhkab. Uni on sama oluline ja vältimatu nagu hingamine, vee joomine, söömine. Teismelised vajavad ööpäevas vähemalt 8-10 tundi und.
TOITUMINE - Normaalne on süüa kõiki toidugruppe – rasvu, süsivesikuid ja valke. Ükskõik millise toidugrupi kõrvale jätmine on tervisele halb. Normaane on süüa siis, kui kõht on tühi ja lõpetada söömine, kui kõht on täis.
FÜÜSILINE AKTIIVSUS - Tervislik liikumine ja sport on head nii kehalisele kui ka vaimsele tervisele. Aeroobne sport nagu sörkjooks, ujumine, rattasõit, jalutamine, tantsimine vähendavad ärevust ja depressiooni.
SUHTED - Head suhted on üks inimese põhivajadusi, sellepärast tunnemegi end nii kehvasti, kui oleme üksikud ja pole kellegagi mõtteid jagada, kui seda vajame. Aga kuidas neid häid suhteid saada? Selleks on mitmeid oskusi, mida saab õppida, ja põhimõtteid, mida järgida. Loe lisa: https://peaasi.ee/kuidas-olla-hea-sober/
MEELDIVAD EMOTSIOONID - Emotsioonid on meie igapäevaelu lahutamatu koostisosa, mille puudumist oleks raske ette kujutada. On arvamusi, et mõned emotsioonid on head ja teised halvad. Tegelikkuses ei ole see väide õige. Emotsioon on emotsioon – sobilik on tunda nii rõõmu, viha kui ka ärevust. Sobilik on öelda teisele inimesele, kuidas Sa end tunned. Sobilik ei ole oma emotsiooni ajendil teist inimest kahjustada.
Meeldivate emotsioonide kogemine teeb meid õnnelikuks. Loe lisa mida ise teha, et suurendada rõõmu ja positiivsete emotsioonide hulka: https://peaasi.ee/roomu-ja-positiivsete-emotsioonide-suurendamine/
Allikas: Peaasi.ee